Łódzkie gabinety stomatologiczne walczą z próchnicą!

Łódzkie gabinety stomatologiczne walczą z próchnicą!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Próchnica jest szczególnie niebezpieczną chorobą w przypadku młodszych dzieci, które uwielbiają spożywać produkty mające wpływ na rozwój tej choroby. Ważnym elementem w walce z próchnicą jest poszerzanie świadomości najmłodszych o niebezpieczeństwach jakie może ona ze sobą nieść.

Łódzkie gabinety stomatologiczne bardzo poważnie podchodzą do tematu próchnicy u najmłodszych. Jak wiadomo, najczęstszym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi choroby jest spożywanie produktów próchnicotwórczych, takich jak słodzone napoje gazowane, wszelkiego rodzaju chipsy oraz słodycze. Dorośli mogą sobie tego odmówić, dzieci z kolei – nie.

W celu uświadomienia najmłodszych pacjentów w mieście Łódź, szczególnie w szkołach prowadzone są zajęcia uświadamiające niebezpieczeństwa zniszczenia zębów przez próchnicę oraz metody walki z chorobą jakie podejmuje stomatologia.

Dzieci uczone są o zachowaniu umiaru w spożywaniu słodyczy oraz dokładnym szczotkowaniu zębów po posiłkach w celu uniemożliwienia rozwoju bakterii, odpowiedzialnych za rozwój choroby. Jest to dobra inicjatywa, która z pewnością, w obliczu zasypywaniu przeróżnego rodzaju produktami rynku słodyczy, skutecznie powiadomi dzieci o utrzymywaniu dobrego stanu uzębienia. Na spotkania przychodzą wykwalifikowani dentyści zajmujący się pedodoncją (stomatologią dziecięcą), co gwarantuje dobre zrozumienie informacji przez dzieci.

Akcja walki z próchnicą z pewnością przyniesie skutki, tym samym rozszerzając się na całą Polskę. Zachowanie młodszej części społeczeństwa w świadomości dbania o zęby jest dobrą inwestycją, zarówno w zdrowie dzieci, jak i portfele rodziców.

About the author /


Related Articles